KELĖNŲ SKAUSMO GYDYMAS LIAUDIŠKOMIS PRIEMONĖMIS

Valgomoji soda
Rekomenduojama daryti voneles su valgomąja soda: į vonelę pripilame šilto vandens ir ištirpiname joje sodą - 1 litras vandens +1 valgomasis šaukštas sodos. Būtų gerai ,kad šitame sodos tirpale kojos būtų apsemtos virš kelėno. Rekomenduojama laikyti 15 minučių. Jeigu tokios galimybės nėra, tada siūloma daryti sodos tirpalo kompresėlius, tačiau jie turi būti gerai prisigėrę šio tirpalo. Laikyti rekomenduojama irgi 15 min. Po to nusausinkite kojas ir patepkite kremu su vitaminu A, neturit kremo - pilnai galima naudoti pašildytą alyvuogių arba saulėgrąžų aliejų. Šitas būdas, kaip teigia liaudies medicina, padeda atsikratyti kelėnų skausmo ir padeda pašalinti iš sąnarų druskas.

Juodojo ridiko žievė
Rekomenduojama kasdien nulupti nuo juodojo ridiko žievę ir dėti ant skaudamos vietos. Pirmą dieną palaikyti 5 minutes, sekančią dieną, nulupus žievę ir ją pridėjus palaikyti 6 minutes.Ir taip siūloma kasdien prailginti palaikymo laiką po vieną minutę. Kada palaikymo laikas pasieks 15 minučių, pradėkite trumpinti palaikymo laiką po vieną minutę iki gausis 5 minutės laikymo. Rekomenduojama kursą pakartoti po 10 dienų. Ši priemonė, pagal liaudies medicinos žinovus, padeda panaikinti sąnarių druskų ataugas.

Medus
Patariama kelėnus ištepti medumi, kelis kartus apsukti juos popieriumi, gerai tinka tualetinis popierius. Ant popieriaus uždėti paruoštas garstyčias,apsukti celofanu ir ant viršaus dar aprišti šiltu šaliku ar skarele. Patogiausia ir teisingiausia šią procedūrą atlikti vakare prieš miegą ir palikti visai nakčiai.

Kopūsto lapas su medumi
Kopūsto lapą pašildome (ant garų, orkaitėje). Šiltą lapą sutepame medumi ir dedame ant skaudamo kelėno sąnario. Apsukame celofanu ir šiltu šaliku. Rekomenduojama šią procedūrą daryti kasdien nakčiai iki pilno išgijimo.

Šlapimas
Liaudies medicina teigia, kad šlapimas padeda esant uždegiminiams procesams.
Rekomenduojama tamponą suvilgytą savo šlapime, dėti ant skaudamo kelėno sąnario kompreso pavidalu. Apsukti kompresą maistine plėvele ir gerai aprišti.

Bulvės ir krieno šaknis
Siūloma sutarkuoti bulvę ir krieno šaknį - kiekvieno lygiomis dalimis. Patariama dėti ant skaudamo kelėno sąnario paruoštos košelės 1 cm storumo sluoksniu. Apsukti polietelenu ar maistine plėvele ir ant viršaus apsukti vilnoniu audiniu. Laikyti rekomenduojama 40 minučių. Nuimant košelę, ją sudėti į sandariai uždaromą stiklainį ir iki kitos dienos laikyti šaldytuve. Jeigu šią masę naudosite antrą dieną, ją reikia prieš naudojimą pašildyti su stiklainiu šilto vandens vonelėje. Daugiau dviejų kartų tą pačią masę nerekomenduojama naudoti. Patariama taip gydyti kelėnų skausmą 6 dienas.

Svogūnas
Svogūno kompresas gali nuimti skausmą kelėno sąnario srityje. Siūloma paimti 1 didelį svogūną, perpjauti į dvi dalis. Svogūno viduriuką perpjaunam kryžmai, kad atsirastų daugiau sulčių. Dedam po puselę svogūno iš abiejų kelėno pusių, pritvirtinam kaip kompresą ir paliekam nakčiai. Naudoti patariama iki tol, kol išnyks skausmas.

Debesylas
100 gramų debesylo šaknies užpilti puse litro geros degtinės ir leisti nusistovėti vėsioje tamsioje vietoje 3 dienas. Kad nesigautų odos nudegimo, patariam prieš darant įtrynimus, kelėną ištepti aliejumi.

Pušis
Žalius pušies spygliukus užpilti verdančiu vandeniu ir leisti prisitraukti 1 parą laiko. Po to šia šilta ištrauka (40-50 laipsnių) patariama daryti kelėnų apiplovimus. Rekomenduojama šią procedūrą atlikti kiekvieną dieną visą mėnesį ir kasdien keisti pušies ištrauką.


Eglės šakelės
Keletą nuskintų jaunų eglių šakelių užpilti apsemtinai verdančiu vandeniu ir leisti prisitraukti puse valandos. Atvėsus iki 37 laipsnių rekomenduojama panardinti jame visas kojas pusei valandos ir po to eiti miegoti į šiltą patalą. Patariama tokias procedūras kartoti du kartus per savaitę.

Medetka
Tuo atveju, jeigu kelėnas ne tik skauda, bet ir nutirpsta, liaudies medicina siūlo tokį receptą: visą medetką su šaknimis ir visa antžemine dalimi (nuplauti) - trumpam pavirinti verdančiame vandenyje (1-2 minutes) ir kiek galima pakęsti - karštam pavidale dedama ant kelėno sąnario ir aprišama medžiaga suvilgyta gautame nuovire. Ant viršaus uždėti celofaną ir aprišti vilnoniu šaliku. Patariama šitą procedūrą atlikti vakare prieš miegą ir keturias dienas iš eilės. 


Garstyčios ir medus
Lygiomis dalimis sumaišyti: garstyčias, druską, sodą ir medų. Gautą mišinį rekomenduojama dėti ant kelėno sąnario prieš miegą, apsukti polietileno plėvele ir gerai aprišti šiltu audeklu. Siūloma atlikti šią procedūrą ne mažiau 6 dienas – kol galutinai neišnyks skausmas ir patinimas.

Krieno lapas
Jeigu skauda kelėną patariama paimti krieno lapą, labai trumpam įkišti į verdantį vandenį ir dėti ant skaudamo kelėno 2-3 valandoms. Sakoma, kad krieno lapai gerai ištraukia druskas ir apmalšina arba visai pašalina skausmą. Rekomenduojama tai kartoti 7 dienas iš eilės.

Lašiniai
Liaudies medicina teigia, kad padeda ir kompresai su lašiniais. Ant kelėno nakčiai uždėti šviežių lašinių, gerai pritvirtinti, aprišti. Ryte siūloma nuimti kompresą ir vakare vėl pakartoti procedūrą. Rekomenduojama taip daryti 5 dienas.

Kiaulpienių žiedai ir lapai

Juos reikia surinkti gegužės mėnesį. Susidžiovinti.
Saują sudžiovintos žolės užpilti verdančiu vandeniu, leisti truputį atvėsti. Nukošti. Gautą šiltą žolės masę rekomenduojama dėti ant skaudamo kelėno, apsukti polietileno plėvele ir palikti kuriam laikui. Siūloma tokius kompresus daryti kasdien, kol nepraeis skausmai.


Svogūno ir česnako laiškai
Rekomenduojama paimti po gerą saują svogūno ir česnako laiškų, juos smulkiai supjaustyti, sutrinti ir truputį apšlakstyti saulėgrąžų aliejumi. Gautą masę sudėkite ant binto ir padarę kompresėlį dėkite 1-1,5 valandos ant skaudamo kelėno.

Duona, kefyras ir soda
Siūloma į puse litro stiklainį supilti stiklinę kefyro, pritrupinti iki viršaus stiklainio ruginės duonos ir po to į šią masę supilti 1 arbatinį šaukštelį sodos. Išmaišyti. Stiklainį padėti penkioms valandoms tamsioje vietoje. Po to nukošti ir nuspausti. Iš gauto skysčio rekomenduojama daryti kompresėlius skaudamam kelėnui nakčiai. Kompresėlius patariama daryti 3-4 dienas iš eilės.

Saliero šaknų tinktūra
Šis receptas, kaip teigia liaudies medicina, padeda esant kelėnų skausmams, pagelbsti druskų pašalinimui iš organizmo.
1 kilogramą saliero šaknų nuplauti, sutarkuoti su stambia tarka ir sudėjus į trijų litrų stiklainį ir užpilti 1 litru geros degtinės. Uždengti indą ir leisti nusistovėti vėsioje tamsioje vietoje pastoviai sujudinant 10 dienų. Nukošti. Nukoštus tirščius užpilkite 1 litru švariu šaltu vandeniu ir leiskite nusistovėti 1 parą laiko. Nukoškite ir sumaišykite kartu prieš parą nukošta nuo saliero šaknų degtine su parą nusistovėjusiu ant saliero šaknų vandeniu. Laikyti vėsioje vietoje. Rekomenduojama gerti po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną likus pusvalandžiui iki valgio. Liaudies medicina teigia, kad taip vartojant tinktūrą kelėno skausmai praeina jau po mėnesio.

Pelkinės trindažolės tinktūra
Vienas iš geriausių receptų kelėno problemoms spęsti:
100 g susmulkintų pelkinės trindažolės šaknų užpilti 1 litru geros degtinės. Leisti nusistovėti tamsioje vėsioje vietoje pastoviai sujudinant 21 dieną. Nukošti. Rekomenduojama naudoti po vieną valgomąjį šaukštą tinktūros į 50 ml vandens 3 kartus per dieną likus puse valandos iki valgymo. Rekomenduojama kartu daryti ir skaudamos vietos įtrynimus šia tinktūra. Rekomenduojama gerti 2 savaites, po to daryti pertrauką 7-10 dienų. Kaip teigia liaudies medicina, visiškam išgijimui reikalinga mažiausiai 10 tokių tinktūros gėrimo kursų.

Varnalėšos lapas
Rekomenduojama pašildyti skaudamą kelėną, įtrinti medumi ir po to (apiplikintą – labai trumpai su verdančiu vandeniu) uždėti varnalėšos lapą. Visą kelėną apsukti šiltu audiniu. Šį kompresą geriausia pasidaryti nakčiai. Kursas 10 dienų.Liaudies medicina teigia, kad šis metodas padeda panaikinti kelėno skausmą ir jo nejudrumą.

Komentarai