Lauro lapai – NUSIPIRKTUS PARDUOTUVĖJE LAURO LAPUS , PRIEŠ NAUDOJIMĄ , GERAI NUPLAUKITE BĖGANČIU ŠALTU VANDENIU.
Mes labai nuvertiname šį prieskonį. Iš sanskrito kalbos išvertus jo pavadinimas reiškia „jėgos lapas“. Jis gydo lytinę-šlapimo sistemą, cistitus, poliartritus. Pastebėta, kad lauro lapas balina dantis ir valo dantų emalį. Lauro lapas – vyriškas augalas, tad moterims juo piktnaudžiauti nereikia. Lauro lapai naudingi gydant prostatitą, didina lytinę potenciją.
Lauro lapas naudojamas ne tik kaip prieskonis. Jis naudojamas liaudies medicinoje .Gerai pagerina apetitą, ir padeda geram maisto virškinimui. Turi antimikrobinių savybių. Lauro lapais liaudies medicina gydo artritą ir podagrą. Iš lauro lapų aliejaus gaminama lauro lapų tepalas, kuris plačiai naudojamas gydant paralyžių, traukulius ir reumatizmą.
Griežtai draudžiama lauro lapus naudoti nėštumo metu
Cukraligės gydymas lauro lapais
10 lauro lapų užpilti trimis stiklinėmis verdančio vandens ir leisti nusistovėti 3 valandas. Patariama gerti po ½ stiklinės 3 kartus per dieną.Po to patariama padaryti 10-15 dienų pertrauką ir pakartoti iš naujo.
Gerklės vėžio gydymas lauro lapais
Vieną stiklinę gerai susmulkintų lauro lapų užpilama puse litro degtinės. Laikoma 14 dienų šiltoje ir tamsioje vietoje, pastoviai sukratant. Nukošti. Šią tinktūrą patariama gerti po 1 valgomąjį šaukštą tris kartus per dieną likus 30 min iki valgio.
Lauro lapai gydo alergiją
Vieną įpakavimą lauro lapų sudėti į puodą su vandeniu ir virinti 0,5 litro vandens 2-3 minutes.Po to nuovirui duoti nusistovėti (geriausiai tai daryti termose), nukošti .Gydant patariama vaikui duoti po 2-3 lašus į burną 2 kartus per dieną.
Vyresniems vaikams galima duoti iki 10 lašų 2 kartus per dieną, didinti dozės nereikia, nes ši ištrauka yra stipri. Šia ištrauka galima įtrinti vaiko odą porą kartų per dieną.
Esant sąnarių skausmams, mėšlungiui, paralyžiui :
30 gramų smulkiai susmulkintų lauro lapų užpilti 200 g linų arba saulėgrąžų aliejumi, laikyti šiltoje vietoje 10 dienų , nukošti , nuspausti .Naudojama įtrynimams.
Inkstų nepakankamumas:
1 arbatinį šaukštelį lauro lapų užpilti 2 verdančio vandens stiklinėmis ir pavirinti ant stiprios ugnies 5 min. Leisti nusistovėti 2 valandas. Patariama gerti po 1 valgomąjį šaukštą 2 kartus per dieną.
Dar senovės medicinoje kaip vaistą lauro lapus naudojo nuo nervinio jaudulio, veido nervo paralyžiaus, padeda nuo kepenų auglių, nuo sąnarių skausmo
-----------------
Lauro lapai padeda sumažinti cukraus kiekį kraujyje, be to padidinus dozę tampa puikia vėmimą sukeliančia priemone. Lauro vaisiai naudojami vėžio gydymui
----------------
Lauro lapų aliejų galima naudoti sumušimų ir raumenų patempimui gydyti, o be šito dar galima panaudoti kaip nuskausminančią priemonę esant ausų uždegimui. Aliejus naudojamas įtrynimams esant paralyžiaus atvejams.
----------------
Aliejų pasigaminti visai nesudėtinga: 30 gramų susmulkintų lauro lapų užpilti 200 g geru aliejumi , padėti būtinai šiltoje vietoje .Laikyti 6 dienas.po to nukošti, nuspausti.
---------------
Jeigu kas nors susirgo užkrečiama liga , galima dezinfekuoti ligonio kambarį. Tam reikia 5-7 lauro lapų. Puode užpilkite juos stikline stipriai verdančiu vandeniu , uždenkite dangteliu ir leiskite nusistovėti 15 minučių.Po to išpilstykite skystį į lėkštutes ir pastatykite ligonio kambaryje.Po kurio laiko lauro lapų kvapas pasklis po kambarį ir išvalys jį nuo bakterijų.
--------------
Jei jūsų vaikas prastai užmiega- užsiūkite į jo pagalvėlę keletą lauro lapų.Jų kvapas puikiai ramins jūsų vaiką.
--------------
Sergant cukralige, ir kaip imunitetą stimuliuojančią ir antibakterinę priemonę galima naudoti taip paruoštus lauro lapus:
vidutinio didumo lauro lapų užpilti stipriai 3 stiklinėmis verdančio vandens, leisti nusistovėti 3 valandas; gertino puse stiklinės tris kartus per dieną.
--------------
Esant odos uždegimams galima pasigaminti lauro lapų aliejaus. Pusantro valgomojo šaukšto susmulkintų lauro lapų užpilama 1 stikline išvalytu augaliniu aliejumi, laikyti vieną savaitę vėsioje tamsioje vietoje( ne šaldytuve).Po savaitės nukošti.
----------------
Sąnarių valymas
30-35 lauro lapus susmulkinkite, užpilkite 300 mililitrų šilto vandens, pastatyti ant ugnies ir užvirinti. Virinti 5 minutes. Gautą nuovirą, nenukoštą supilti į termosą` ir laikyti 5-6 valandas kad prisitrauktų.Po to gautą skystį nukoškite.
Patariama gerti po truputį 12 valandų bėgyje mažais gurkšneliais su pertraukomis ne mažiau 20 min.. Tokią procedūrą reikia daryti 3 dienas iš eilės, po to padaryti savaitę pertrauką ir vėl pakartoti.
Užpilo naudojimo metu patariama valgyti daugiau daržovių. Sąnarių valymo rezultatas bus matyti jau po 2-3 savaičių. Pasijaus lengvumas kojose, sąnarių judrumas, sumažės traškesiai pelėnuose, lengviau lipsite laiptais.
Sąnarių valymo procedūrą su šiuo užpilu reikia pravesti 1 kartą į 3 mėnesius metų bėgyje.Po to 1 kartą metuose. Prieš pradedant procedūras , patariama išsivalyti žarnyną, kad nebūtų alerginės reakcijos.
Taip pat naudojamas ir lauro lapų aliejus:
1 pokelį sumalto su kavamale lauro lapų sumaišyti su 200 gramų gero aliejaus, leisti nusistovėti 1 savaitę, po to nukošti ir galima daryti įtrynimus .Toks aliejus padeda užsigavus ,išnirimams , paralyžių atveju, patempimams ,greitai nuima skausmą.(laikyti šaldytuve).
Lauro lapų aliejus naudojamas esant chroniškiems holecistitams- geriama po 10-15 lašų su pienu, kefyru ar arbata 2-3 kartus per parą.
Lauro lapų tinktūra
uždarytame inde.Po to nukošti ir laikyti tinktūrą šaldytuve Paimti nuplautų 50 gramų lauro lapų, gerai juos susmulkinkite, užpilkite juos puse litro geros degtinės, leisti nusistovėti šiltoje vietoje 10 dienų gerai uždarytame inde.Po to nukošti ir laikyti tinktūrą šaldytuve .NAUDOTI TIK ĮTRYNIMAMS.
Lauro lapų tepalas- sergant įvairios formos reumatu padeda tepalas iš susmulkintų lauro lapų ir sviesto(aliejaus).
Paimti 50 gramų nuplautų lauro lapų ,sumalkite smulkiai su kavamale. Ištirpdinti 100 gramų sviesto( ar taukų),sudėti sumaltus lauro lapus ir kaitinkite ant mažos ugnies periodiškai maišydami 30 min.Po to nukoškite, Gautą tepalą laikyti šaldytuve. Jį naudoti įtrynimams esant sąnarių skausmui, užsigavus, išnirimams ir patempimams gydyti. Lauro lapų tepalas padeda visam laikui atsikratyti reumato, traukulių ir paralyžiaus.
------------------
Sergant diateze ir alergija lauro lapas naudojamas vonios metu .Voniai pasiruošti 1 litrą lauro lapų nuoviro, nukoškite ir įpilkite į vonią. Vonios priėmimo laikas 10-15 minučių.Po lauro lapų vonios oda neištinama , o atsargiai nusausinama labai minkštu rankšluosčiu.
--------------------
Jau labai seniai lauro lapai liaudies medicinoje buvo naudojami nuo migrenos. Užtenka 2 lauro lapus užvirinti 1 stikline verdančio vandens .Gerti patariama nedideliais gurkšneliais visos dienos bėgyje.
--------------------
Sąnarių skausmas, patempimai, sumušimai: 3-4 lauro lapus reikia virti 1 litre vandens 15-20 minučių. Gautą nuovirą reikia įpilti į vonią. Tokia vonia ne tik atpalaiduos raumenis, nuims sąnarių skausmą, bet ir garantuos stiprų naktinį miegą.
------------------
Nuo pleiskanų. Įpilkite 10-15 lašų lauro lapų eterinio aliejaus į jūsų mėgstamą šampūną ;po 2-3 savaičių jūs pamiršite šią problemą.
--------------------
Kovai su kosuliu, skausmu gerklėje ir kitomis nemaloniomis pasekmėmis susidūrus su peršalimu galima pasigaminti pastą iš lauro lapų nuoviro ir medaus. Į nedidelį puodą dedame 30 g lauro lapų, užpilame 600 ml šalto vandens, užviriname , sumažiname ugnį iki minimumo ir viriname iki tol, kol skystis nesumažės du kartus. Nuovirą nukošiame ir sumaišome su medumi. Gauta pasta įtriname nugarą ir krūtinę nakčiai.
Komentarai
Rašyti komentarą