KAULŲ RETĖJIMAS

OSTEOPOROZĖ

Tai sisteminė kaulų liga, kuriai būdinga maža kaulinė masė dėl kaulų tankio sumažėjimo, todėl padidėja kaulų trapumas bei lūžių rizika. Apskaičiuota, kad antroje gyvenimo pusėje osteoporozinis kaulų lūžis ištinka vieną iš trijų moterų ir vieną iš aštuonių vyrų.

Osteoporozę padeda gydyti šalavijų antpilas - 1 valgomąjį šaukštą susmulkintų sausų lapų užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens, šiltai aprištame inde leisti nusistovėti 0,5 valandos, po to nukošti. Šio antpilo rekomenduojama gerti kiekvieną rytą prieš pusryčius mėnesį laiko, tada padaryti 3-4 mėnesių pertrauką ir gydymą vėl pratęsti.

Dar vienas paprastas receptas - į stiklinę įdėti žalią (geriau sodžiuje laikomų vištų) kiaušinį su lukštais. Kiaušinį užpilti lygių dalių konjako ir citrinos sulčių mišiniu, leisti nusistovėti 2 savaites. Per šį laiką kiaušinio lukštas suminkštės, todėl kiaušinį išimti labai atsargiai, kad jis neišsileistų. Šio mišinio patariama gerti 2 kartus per dieną po 1 arbatinį šaukštelį.

Liaudies medicinos žinovai mano, kad ypač veiksminga gydymo priemonė nuo osteoporozės - pakepintų kiaušinių trynių aliejus :15 min. virti kiaušinius, tada nulupti ne tik lukštus, bet ir baltymus, o kiaušinių trynius kepinti keptuvėje tol kol iš jų ims sunktis juodas skystis. Šiuo skysčiu rekomenduojama įtrinti skaudamas vietas ir aprišti.

Kaulų audinio pagerinimui naudojami pelargonijų, takažolių ir asiūklių užpilai – jie normalizuoja kremnio įsisavinimą, kuris, kaip ir kalcis, stiprina kaulų struktūrą. Šių augalų gydomasis efektas pasireiškia ir suaugant kaulų audiniams po lūžių. Šiuo atveju paminėtų augalų preparatus rekomenduojama ne tiktai gerti, bet naudoti ir kompresams. 

Lūžus kaului, pažeistam osteoporozės, tinka geras, iš senų laikų atkeliavęs pelargonijų užpilo receptas - 1 valgomąjį šaukštą susmulkintos pelargonijų žolės, užplikykite 1 stikline verdančio vandens 1 valandai termose. Rekomenduojama gerti per 3 kartus dienos bėgyje, nakčiai patariama užsidėti užpilo kompresą. Liaudies medicinos žinovai teigia, kad šita terapija gerai stimuliuoja kaulo audinio struktūros atsinaujinimą lūžio vietoje. 

Kompresai su beržo pumpurų tinktūra – 200 gramų šviežiai prisirinktų beržo pumpurų, užpilkite 0,5 ltr. geros degtinės ir 7 dienas palaikykite tamsioje vietoje, 2-3 kartus per tą laiką indą sujudinti. Kompresus patariama dėti 30 dienų kiekvienai nakčiai.

Rekomenduojama naudoti sutrintų į miltelius sudžiovintų kiaušinių lukštus (prieš džiovinimą – švariai juos nuplovus - išimti vidinę lukšto plėvelę). Patariama po ¼ arbatinio šaukštelio suberti į varškę, pusryčiams paruoštą košę, pagaliau naudoti užbėrus ant bet kokio valgomo maisto.

Dar patariama vartoti nevirto kiaušinio lukštų miltelius su citrinos sultimis (jos padeda organizmui geriau įsisavinti kalcį). 

Pradėjus ryškėti osteoporozės simptomams, patariama vartoti graikiškų riešutų tinktūrą ar nuovirą. Tinktūrą rekomenduojama gerti po 1 valgomąjį šaukštą į puse stiklinės vandens, o nuovirą - po 75 ml, likus pusvalandžiui iki valgymo pradžios.

Nuo šios ligos gerai pagelbsti ir graikiško riešutmedžio sudžiovintų lapų užpilas – 50 gr. susmulkintų lapų užplikiname termose 10 min. su 1 litru verdančio. vandens. Šį kiekį užpilo, nufiltravus, rekomenduojama išgerti dienos bėgyje, prieš kiekvieną valgymą.

Moterims menopauzės laikotarpiu, besivystančios osteoporozės profilaktikai ir gydymui, liaudies medicina rekomenduoja vartoti raudonųjų dobilų, apynių žiedų, šalavijo, graikiško riešutmedžio lapų ir eilės kitų vaistingų augalų nuovirus ir užpilus. 

Vyrų osteoporozės atveju rekomenduojami vaistingieji augalai – ajero šaknys, garbanotoji petražolė, salieras.

Liaudies medicinos žinovai sako, kad visų lyčių atstovams tinka kaulažolės lapų tinktūra.

Jonažolė: 1 valgomasis šaukštas susmulkintos žolės užvirinti stiklinėje verdančio vandens, uždengus dangteliu palaikyti 40 minučių. Nufiltravus ir nusunkus virusias žoles, pridėti medaus ir citrinos sulčių pagal savo norus. Patariama gerti 3 kartus per dieną po 1valgomąjį šaukštą. 

50 gr. pavėsyje sudžiovintų didžiosios nasturtos susmulkintų lapų užplikyti termose 600 ml. verdančio vandens, po 20 minučių nufiltruoti, pasigardinti su 50-60 gramais medaus ir patariama gerti užpilą po 1 stiklinę valgio metu. Geras efektas pasiekiamas žiemos periodu.

Diagnozavus osteoporozę patariama vartoti natūralaus bičių pienelio 3 kartus dienoje mėnesį laiko. 

Rytais prabudus siūloma suvalgyti po 20 gramų bičių surinktų žiedadulkių.

Labai tinkamas pušų spyglių nuoviro receptas, teikiamas liaudies medicinos žinovų, kraujo valymui ir kaulų sustiprinimui pagyvenusiems žmonėms: 5 valgomieji šaukštai susmulkintų pušies spyglių užplikomi puslitriu verdančio vandens ir pavirinama 10 min. Paskui indą su nuoviru apsukti šiltai ir leisti nusistovėti 20 min. Gerai prisitraukęs nuoviras turi būti avietinės spalvos. Gerti patariama po 2-3 gurkšnelius prieš kiekvieną valgymą ir tiek pat pavalgius, o taip pat ir laikotarpiuose tarp valgymo . Rekomenduojama tą puslitrį nuoviro išgerti per dieną ir taip gerti visą savaitę .

Austrų garsios žolininkės Maria Treben receptai:

1. Sumaltos vaistinės ožragės sėklos yra veiksmingiausia priemonė nuo kaulų tankio mažėjimo. Kiekvieną dieną išgerti stiklinę su vandeniu su puse arbatinio šaukštelio maltų ožragės sėklų.
2. Kiekvieną dieną per keturis kartus išgeriami du puodeliai kraujažolių arbatos.
3. Kraujažolių vonios ruošiamos kartą per mėnesį: imama 200 gr. žolelių, vonios trukmė 20 min.

Širdies sritis turi būti neapsemta. Be to kūnas kasdien tepamas kraujažolių esencija - saulėje nuskinti žiedai sukemšami iki kakliuko į butelį, užpilami 38-40 laipsnių degtine ir pastatoma 10 dienų saulėtoje vietoje.

Komentarai